Зубні коронки з цирконію є найкращим вибором для протезування, причому незалежно від виду, від одиночних до мостів, що включають більше чотирьох штук. Цей матеріал з'явився нещодавно, але вже завоював популярність як у стоматологів, так і у пацієнтів.
Коронки з діоксиду цирконію: ціна красивої посмішки
Говорячи про вартість такого протезу, треба відзначити, що вона вища за звичайні керамічні коронки. Цей факт повністю компенсується якістю матеріалу, до переваг якого належать:
- Зовнішній вигляд. Цей матеріал не схильний до деформації та зміни кольору з часом. Також колір коронки моделюється на останньому етапі виготовлення коли вона покривається керамічною емаллю. Такий метод дозволяє підібрати відтінок максимально точно та зберегти природну прозорість.
- Сумісність із тканинами ясен. Цирконієві коронки не дратують ясна, на відміну від керамічних, які часто викликають набряклість, почервоніння або поява чорного обідка на м'яких тканинах.
- Гіпоалергенність. До використання у стоматології зі сплаву цирконію виготовляли протези кісток, зокрема головок суглобів. Не зафіксовано жодного випадку алергії на цей матеріал.
- Міцність та зносостійкість. Керамічна коронка на основі оксиду цирконію прослужить не менше п'ятнадцяти років, при цьому успішно опираючись появі тріщин та механічним ушкодженням.
Варто зауважити, що такі коронки значно перевершують альтернативні варіанти з кераміки або металу, навіть дорогоцінні сплави, такі, як золото, платину або паладій. У той самий час їхня вартість залежить від ціни матеріалу, що у інших випадках постійно змінюється, а фізичні властивості немає аналогів.
У яких випадках застосовують цирконієвий сплав
Область використання цього матеріалу у стоматології не обмежена. З цирконію виготовляють:
- всі види протезів, від вкладок та штифтів до зубів у повний розмір;
- поодинокі зуби у разі їх часткового або повного руйнування;
- мости будь-якої протяжності, що включають від двох зубів і до всієї щелепи;
- основні частини імплантів.
Оксид цирконію (коронки), ціна якого стабільна та доступна бюджету середньостатистичного українця, однаково добре підходить для робіт з реставрації передніх та бічних зубів.
Як роблять цирконієві коронки
Зважаючи на те, що міцність цирконію вища, ніж у більшості відомих матеріалів, обробити коронку вручну не можна. Для цього використовують фрезерні верстати з комп'ютерним керуванням. Процес складається з кількох етапів:
- стоматолог робить зліпок зуба;
- у лабораторії створюється віртуальна модель за допомогою лазерного сканування;
- під контролем комп'ютера верстат вирізує коронку потрібної форми.
На останньому етапі заготівля покривається тонким шаром емалі керамічної. Конструктивні особливості цирконієвих коронок дозволяють зменшити зазор між зубною тканиною та протезом до 30 мкм, що є рекордним показником у зубопротезній практиці.
Коронки з діоксиду цирконію: ціна в клініці Sanident
Вартість встановлення коронки із цирконію індивідуальна. Вона залежить від ступеня руйнування зуба та обсягу робіт з його відновлення. Дізнатися точну суму можна на прийомі у стоматолога, який є доступним як за попереднім записом, так і в порядку живої черги. У будь-якому випадку, ви гарантовано отримуєте консультацію найкращих стоматологів Києва, обстеження на сучасному обладнанні та сервіс європейського рівня. Телефонуйте чи приходьте – лікарі SaniDent допоможуть.





